Praca wychowawczo- dydaktyczna w grupie będzie opierała się na założeniach
i wymogach obowiązującej podstawy programowej, według której celem wychowania przedszkolnego jest wsparcie całościowego rozwoju dziecka. Wsparcie to realizowane jest przez proces opieki, wychowania i nauczania- uczenia się, co umożliwia dziecku odkrywanie własnych możliwości, sensu działania oraz gromadzenie doświadczeń na drodze prowadzącej do prawdy, dobra i piękna. W efekcie takiego wsparcia dziecko osiąga dojrzałość do podjęcia nauki na pierwszym etapie edukacji.
Naszą realizację podstawy programowej będzie wspierał Program wychowania przedszkolnego „Nasze Przedszkole” wydawnictwo MAC, M. Kwaśniewskiej i W. Żaby- Żabińskiej.
       Nasz grupa to „MISIE” - po 4 i 5 lat mamy, w kolorowej, pięknej sali codziennie się spotykamy. Tutaj się bawimy i tu pracujemy, tajemnice roślin i zwierząt poznajemy. Jesteśmy ciekawi i ludzi i świata, w naszej grupie zabawa z nauką się splata. Chcemy wiele poznać, zrozumieć i wiedzieć, by móc potem w szkole o tym opowiedzieć.Chętnie tańczymy , piosenki śpiewamy- bo dużo energii do zabawy mamy. W kącikach naszej sali gry, puzzle mieszkają i codzienne zabawy nam urozmaicają. W kąciku artystycznym plastyczne cuda mamy- i przez to talenty nasze rozwijamy. Staramy się bawić grzecznie i w zgodzie, ale czasem staje coś nam na przeszkodzie. Lecz trzy słowa magiczne dobrze już znamy: proszę, dziękuję, przepraszam- często używamy…. Kiedy posiłki do sali się wnosi, wokół smakowity zapach się unosi. Wszystko z talerza z apetytem zjadamy i o dokładkę z uśmiechem wołamy.Kiedy już atrakcji troszkę dosyć mamy przy ciekawej książce odpoczywamy.
A po takim relaksie buzia się uśmiecha, jeszcze smaczny podwieczorek… i już mama, tata czeka.

ZABAWY Z OKAZJI DNIA CHŁOPCA

ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ